RUCHOME KOLEKTORY SŁONECZNE

Nowość na rynku urządzeń
do ogrzewania wody użytkowej

O Nas

W historii naszej firmy odbijają się jak w soczewce losy polskiego kapitalizmu - od początkowego entuzjazmu przełomu lat 80 i 90, przez okres ekstensywnego rozwoju, po nasilającą się konkurencję z Azji i postępującą biurokratyzację polskiej gospodarki. Nasza odpowiedź mogła być tylko jedna - innowacyjne produkty.

Przez ostatnie 20 lat zajmowaliśmy się remontami suwnic, utrzymaniem dźwigów i naprawą narzędzi elektrycznych. Dorobiliśmy się renomy „ostatniej instancji w kłopotach”. Nasi klienci powtarzają między sobą taką opinię: Jeśli nikt nie potrafi naprawić Twojego urządzenia oddaj je do zeneko. Doświadczenia, jakie zdobyliśmy w tym czasie pozwoliły nam porwać się na projekt skonstruowania własnego automatycznego mechanizmu ruchomych kolektorów słonecznych.

Dlaczego akurat kolektor słoneczny ?

Bo chcieliśmy mieć darmową energię ze słońca, ale na rynku nie było urządzenia, które spełniałoby nasze oczekiwania. Potrzebowaliśmy urządzenia bezobsługowego, niezawodnego, a nade wszystko wydajnego. Tak wydajnego, żeby jego zakup był sensowny nawet bez rządowego dofinansowania.

Idąc za tymi wskazaniami zaprojektowaliśmy ruchomy kolektor słoneczny. Zakończenie pracy nad prototypem przypieczętowaliśmy zmianą nazwy firmy na zeneko.